MVR20D821K
Mfr.Part #
MVR20D821K
Datasheet
MVR20D821K
Description
VARISTOR 820V 6500A 20MM DISC TH
Stock
421
Capacitance @ Frequency :
500 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
6.5 kA
Energy :
282J
Features :
Maximum AC Volts :
510 V
Maximum DC Volts :
670 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
Disc 20mm
Varistor Voltage (Max) :
902 V
Varistor Voltage (Min) :
738 V
Varistor Voltage (Typ) :
820 V